29 września, 2021

Tanie świece sojowe - kod rabatowy na świece sojowe!

Tanie świece sojowe - kod rabatowy na świece sojowe! Ceny świec sojowych wahają się od bardzo niskich wręcz w kosztach produkcji, po bardzo wysokie sięgające kilkudziesięciu czy kilkuset zł. Ile powinna kosztować świeca sojowa? Wszystko zależy od jakości produktów, statusu marki, oraz tego ile klienci chcą za świecę zapłacić. 

Na końcu wpisu znajdziesz kod rabatowy na świece sojowe z mojego sklepu.

świece sojowe manufaktura

Co wpływa na cenę świec sojowych?

Cena świec sojowych to temat rzeka. Wpływ na finalną kwotę, którą płacimy za świece sojowe ma wiele czynników, związanych z ich produkcją, kosztami komponentów, pozycją marki na rynku. 

Świece sojowe ręcznie robione różnią się cenami. Wynika to z ceny komponentów, które kupowane w niewielkich ilościach kosztują bardzo dużo. To również tłumaczy dlaczego ceny świec w marketach (z masowej produkcji), są tańsze - nawet o kilkanaście zł. Część rękodzielników nie prowadzi firm, nie rejestruje swoich produktów, nie odprowadza podatku vat, nie ponosi kosztów firmowych, przez co ich ceny są zaniżone. 

Ceny świec sojowych ręcznie robionych

Cena poniżej 30 zł za 120 ml świecy sojowej to granica opłacalności dla osób, które prowadzą sprzedaż przez zarejestrowaną firmę. Osoby sprzedające świece bez firmy, potrafią wyceniać je na poziomie 20 zł za sztukę, mocno zaniżając ceny rynkowe.

Najniższa, regularna cena świecy sojowej o pojemności 120 ml to od 30 zł w górę, w sklepach internetowych prowadzonych przez zarejestrowane firmy.

Połowę ceny świecy sprzedawanej przez zarejestrowaną firmę stanowią podatki: 23% vat oraz 19% podatek dochodowy. Druga połowa musi pomieścić koszty komponentów, robociznę, pakowanie, koszty prowadzenia firmy, sklepu internetowego, dokumentacji dla mieszanin chemicznych, księgowość, materiały marketingowe, reklamę i wiele więcej.

tanie świece sojowe

Świece sojowe z manufaktury 

Jako mała manufaktura kupuję wosk sojowy, zapachy, szkło, czy nawet etykiety i opakowania w cenach niemal detalicznych lub z niewielkim rabatem. Do tego dochodzą koszty związane z testami, doradztwem chemicznym, kartami charakterystyki dla mieszanin chemicznych oraz koszty prowadzenia firmy, sklepu internetowego. Dopiero na samym końcu jest zysk, czyli to co zostaje jako wypłata za moją pracę. Nie wyliczam tu doświadczenia, nauki, kursów, testów, kosztów ponoszonych na wiele miesięcy przed rozpoczęciem sprzedaży.

Tanie świece sojowe

Jak już wspomniałam tanie świece sojowe kupimy najczęściej u osób prowadzących sprzedaż bez zarejestrowanej działalności. Najczęściej przez instagram, na allegro czy w grupach na facebook. Nie mamy wtedy pewności jak będzie wyglądała ewentualna reklamacja, czy świece są bezpieczne oraz czy ich jakość jest zadowalająca.

Druga opcja to świece z produkcji masowej, często zalewane w krajach azjatyckich. Przeglądając świece w TK MAXX zwróciłam uwagę na producentów. Pomimo rejestracji firmy w USA czy GB, produkują świece w Wietnamie lub Chinach. Warto czytać etykiety i mieć świadomość, jaki produkt kupujemy. 

świece sojowe owocowe

Markowe świece sojowe

Markowe świece sojowe oprócz wyżej opisanych kosztów, cechują się wysoką marżą, którą firmy nakładają na swoje produkty. Tutaj wrócimy do wstępu - świeca kosztuje tyle, ile klient chce za nią zapłacić. Od Ciebie (klienta)  zależy czy kupisz świecę od marki z wysokimi marżami, czy od marki która rozsądnie podchodzi do cen swoich produktów. O ile za ceną w parze idzie jakość produktów, to warto zapłacić za świecę nieco więcej i cieszyć się jej zapachem.

Przejrzystość ceny świec sojowych

Jedną z ważnych dla mnie kwestii jest przejrzystość cen moich produktów. Ponieważ prowadzę zarejestrowaną działalność (spółkę), to ceny moich produktów zawierają takie koszty jak:

  • koszty wszystkich półproduktów oraz pakowania
  • podatki to niemal połowa ceny świecy sojowej - trafia do skarbu państwa - 23% vat + 19% podatek dochodowy
  • doradztwo chemiczne i rejestracja produktów (mieszanin chemicznych)
  • koszty prowadzenia firmy, księgowość - to stałe koszty miesięczne, niezależne od zysków
  • obsługa sklepu internetowego, grafiki, programy do obróbki zdjęć i filmów - to również koszty stałe, miesięczne
  • moja praca czyli zysk na poziomie kilku % ceny produktu, uzależniony od sprzedaży w danym miesiącu
świece sojowe polskie

Świece sojowe kod rabatowy 

Czy jest miejsce na zmieszczenie rabatu w tym wszystkim? Tak, ponieważ trafiasz tutaj z wyszukiwarki, to nie ponoszę kosztów reklamy, mogę więc zaoferować Ci rabat na świece sojowe z mojego sklepu.

Twój kod rabatowy na świece sojowe -10% to “czytam”. Zobacz świece tutaj.

-10% kod: czytam

Arleta

stworzyłam namoru, bloguję o podróżach i pracy online

Mam nadzieję, że ten post Ci pomógł. Dołącz do namoru na instagramie i TikToku @namorupl

świece sojowe

świece sojowe, bez barwników oraz wzmacniaczy zapachu. Ręcznie robione na Śląsku, z certyfikowanych europejskich wosków sojowych i olejków zapachowych.
© namoru.pl 
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram